Naujienos / 2016 10 04 Benamiai gyvūnai turės naujus - Vilniaus gyvūnų globos namus

IMG_9939-32cb267543df5d0cc44debcd2f67a83b.jpg

Tarptautinės gyvūnų globos dienos proga Vilniaus miesto benamių gyvūnų sanitarinėje tarnyboje surengta atvirų durų diena, skirta susipažinti su benamių gyvūnų globos namų veikla, aptarti gyvūnų kontrolės pokyčius.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė atkreipė dėmesį, kad pastaraisiais metais keičiasi institucijų ir visuomenės požiūris į beglobius gyvūnus: „Šiuo metu esamos Vilniaus miesto benamių gyvūnų patalpos nepritaikytos tinkamai gyvūnų globai, tad savivaldybė ieškos naujų patalpų. Vilniaus gyvūnų globos namuose daugiau dėmesio bus skiriama pirmajai veterinarinei pagalbai, bus sukurtos patogesnės laikino gyvenimo sąlygos su gyvūnų vedžiojimui pritaikytais kiemeliais,“ – kalbėjo A. Vaitkunskienė.

Į atvirų durų dieną susirinkusiems vilniečiams Tarybos narė Violeta Podolskaitė papasakojo, kad pastaraisiais metais taikomi humaniško gyvūnų populiacijos reguliavimo būdai leidžia ir efektyviai kontroliuoti benamių gyvūnų skaičių mieste. V. Podolskaitė priminė vilniečiams, kad senjorai savo augintinius gyvūnų globos namuose gali sterilizuoti nemokamai.

Atvirų durų dieną Vilniaus globos namuose apsilankė apie 200 vilniečių – darželinukų, moksleivių, veterinarijos studentų, gyvūnų globos organizacijų narių. Visas būrys pradinių klasių moksleivių lankė gyvūnus, rašė jiems linkėjimus, piešė kreidelėmis.

Benamių gyvūnų kontrolę Vilniaus mieste atlieka UAB „Grinda“, kuri surenka benamius gyvūnus iš miesto viešųjų erdvių ir suteikia jiems pirmąją veterinarinę pagalbą bei laikiną globą. Įmonė taip pat atsakinga už šalutinių gyvūninių produktų (gaišenų) surinkimą. 2015 m. bendrovė miestiečiams suteikė gyvūnų kontrolės ir sanitarijos paslaugų už 343 tūkst. eurų.

UAB „Grinda“ glaudžiai bendradarbiauja su gyvūnų globos organizacijomis – „SOS gyvūnai“, „Lesė“, „Rainiukas“, „Beglobis“, „Tautmilės globa“, Kaune įsikūrusia „Penkta koja“, didelę pagalbą teikia visuomenininke ir gyvūnų globėja Danutė Navickienė. Gerų žmonių dėka naujus namus ir globėjus randa dauguma gyvūnų, kiti naujų šeimininkų laukia net kelis mėnesius.

Atvirų durų diena Vilniaus miesto gyvūnų globos namuose

Nuotraukų autorius Saulius Žiūra

Administracijos darbo laikas:

I-IV 7.00 – 15.45
V 7.00 – 14.30
Pietų pertrauka:
11.00 – 11.30

Avarinių tarnybų darbo laikas:

I-VII 00.00 – 24.00
Tel.: 1355

Teikiamos paslaugos

Gatvių tiesimas
Miesto avarinė dispečerinė
Lietaus nuotekų tvarkymas
Mechanizmų nuoma

Naudinga informacija

UAB „Grinda“ teikia privalomas miestui paslaugas: Vilniaus miesto gatvių priežiūra žiemą, lietaus nuotekų tinklų priežiūra ir eksploatavimas, avarinių situacijų gatvėse lokalizavimas, smėlio, sniego ir grunto sąvartynų eksploatavimas ir kt.
Išskleisti