Naujienos / 2017 01 05 Vilniaus rotušėje surengtas padėkos vakaras likvidavusiems avariją

VMS_9962-e31de711c456223d0ebc4cf1b2586964.jpg

Šiandien Vilniaus rotušėje vyko Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus padėkos vakaras visiems, kurie negailėdami laiko ir jėgų, aukodami šventinius vakarus, likvidavo avariją Upės gatvėje. Kol vilniečiai jaukiai ruošėsi artėjančioms Kalėdų šventėms, apie 100 specialistų nuo gruodžio 23 dienos popietės kiek daugiau nei parą intensyviai dirbo avarijos vietoje, kad nutraukti nuotekų vamzdžiai būtų atstatyti kiek įmanoma greičiau ir sustabdyta gamtai daroma žala. Mieste tą vakarą buvo paskelbta ekstremalioji situacija. Rotušės menėje Vilniaus meras padėkojo kiekvienam asmeniškai.

„Didžiulis ačiū visiems, kuriems tą naktį teko rimtas didžiulis iššūkis. Ištikusi krizinė situacija parodė, kad visi gebate susiimti ir išgelbėti miestą. Visi kartu jūs padarėte gerokai daugiau, nei galvojote jog įmanoma padaryti. Šis padėkos vakaras skirtas perduoti jums visų vilniečių nuoširdžius padėkos žodžius. Dėkoju ir ekstremalių situacijų valdymo komandai, jų šeimų nariams“, – dėkojo Vilniaus meras Remigijus Šimašius savo ir visų vilniečių vardu.

Likviduojant avariją į pagalbą buvo pasitelktos bendrovės „Tikresta”, „Statovita“, „Vilniaus betono demontavimo technika“, „Vilniaus rentinys”, aktyviai dirbo savivaldybės kontroliuojamų įmonių „Vilniaus vandenys” ir „Grinda” specialistai. Visiems jiems šįvakar skambėjo daug padėkų ir puikios muzikos – koncertavo Nacionalinės premijos laureatas Petras Vyšniauskas, Dominykas Vyšniauskas ir Vladimiras Kaplanas.

Meras padėkas įteikė šiems "Grindos" darbuotojams:
Direktoriui Kęstučiui Vaicekiūčiui,
Technikos direktoriui Daliui Kuliešiui,
Gamybos valdymo tarnybos specialistui Vyteniui Jaseliūnui, 
Vyr. mechanikui Aleksandrui Semigradskiui, 
Miesto tvarkymo tarnybos projektų vadovui Vidui Kemežai,
Paviršinių nuotekų tinklų eksploatavimo tarnybos eksploatavimo projektų vadovui Raimondui Zaborovskiui,
Darbų vadovui Artūrui Mozūrai,
Miesto tvarkymo tarnybos vairuotojui-šaltkalviui Stanislav Ogar,
Miesto tvarkymo tarnybos vairuotojui-šaltkalviui Romuald Legevič,
Miesto tvarkymo tarnybos vairuotojui-šaltkalviui Ivan Polujanskij,
Miesto tvarkymo tarnybos vairuotojui-šaltkalviui Daroslav Matulevič,
Miesto tvarkymo tarnybos vairuotojui-šaltkalviui Valentin Savickij,
Miesto tvarkymo tarnybos vairuotojui-šaltkalviui Miroslav Zmitrovič,
Miesto tvarkymo tarnybos vairuotojui-šaltkalviui Ivanui Jakubovskiui.

Apie tai, kas vyko pačiame įvykio epicentre, įspūdžiais pasidalijo avariją likvidavę darbuotojai.

„Apžiūrėję avarijos vietą nusprendėme, kad būtina demontuoti konstrukcijas ir užpilti išplautą duobę. Tik tokiu būdu galėjome sujungti vamzdžius. Dirbome, ir į laikrodžius tuomet niekas nežiūrėjo. Kitą rytą – ir vėl prie duobės“, – sakė UAB „Grinda“ darbų vadovas Artūras Mozūra, specialiųjų statybos darbų techninis prižiūrėtojas.

„Didžiausias iššūkis buvo suorganizuoti darbus itin skubiai. Įprastai tokius nutrauktų vamzdžių sujungimo darbus padarome per 2-3 dienas o čia visi puikiai supratome, ką reiškia kiekviena papildoma valanda. Likviduojant avariją, daugelis sakė, kad dirbo dvigubu savo pajėgumu, susitelkę ir itin komandiškai“, – sakė „Statovita“ darbų vadovas Pavel Aidamovič, kuris atidirbęs penktadienį iki 2 nakties, šeštadienį nuo 7 ryto vėl grįžo į avarijos vietą ir dirbo iki pat 23 valandos.

Inžinierius Valdemar Semaško papasakojo, kad „Vilniaus vandenyse“ dirba 5 metus, bet tokio masto avarijos dar nebuvau matęs: „Sužinojęs, kad trūkę abu vamzdžiai, supratau, kad didelė dalis vilniečių atsidūrė bėdoje. Nori nenori pasidaro nejauku nuo tokios didžiulės atsakomybės. Visi susiklausę kibome į darbus: siurbėme nuotekas iš duobės statybvietėje ir vežėme jas į nuotekų valyklą“.

Sergej Levin, Transporto ir technikos skyriaus gamybos inžinierius, 29 metus dirbantis bendrovėje „Vilniaus vandenys“ prisiminė kokių sunkumų patyrė likviduojant avariją: „Atvežiau siurblį ir pumpavau. Ne vienas, su komanda, tačiau buvo sudėtinga, nes teko ieškoti tinkamos vietos siurbliui pastatyti. Bet aš nieko ypatingo nepadariau“, – kuklinosi Sergejus, sakydamas, kad svarbiausia dabar pasirūpinti, kad kitąkart tokia situacija nepasikartotų.

Likviduojant avariją, UAB „Grinda“ gamybos valdymo tarnybos specialistas Vytenis Jaseliūnas koordinavo grunto, reikalingo duobei užpilti, vežimą: „Savo užduotį supratau labai aiškiai: surinkti tuo metu laisvus „Grindos“ sunkvežimius ir suorganizuoti grunto vežimą. Karjere pamačiau, kad privažiuoti per kalną siauru keliuku visiems 15 sunkvežimių vietos nėra. Jei kuris užklimptų, sustotų visi. Likau reguliuoti veiksmų. Apie Kūčias, Kalėdas nebuvo net kada pagalvoti, bet šeima suprato padėties rimtumą.“

Vertindamas avarijos likvidavimo operaciją, meras R. Šimašius pastebėjo, kad pati avarija likviduota labai operatyviai, tačiau yra ką patobulinti, iš ko pasimokyti, siekiant ateityje krizes suvaldyti dar operatyviau. Patobulinus reglamentavimą, sumažinus biurokratinių trukdžių, lanksčiau ir operatyviau galėtų veikti ir Ekstremaliųjų situacijų komisija.

 

Nuotraukos - fotografo Sauliaus Žiūros

Administracijos darbo laikas:

I-IV 7.00 – 15.45
V 7.00 – 14.30
Pietų pertrauka:
11.00 – 11.30

Avarinių tarnybų darbo laikas:

I-VII 00.00 – 24.00
Tel.: 1355

Teikiamos paslaugos

Gatvių tiesimas
Miesto avarinė dispečerinė
Lietaus nuotekų tvarkymas
Mechanizmų nuoma

Naudinga informacija

UAB „Grinda“ teikia privalomas miestui paslaugas: Vilniaus miesto gatvių priežiūra žiemą, lietaus nuotekų tinklų priežiūra ir eksploatavimas, avarinių situacijų gatvėse lokalizavimas, smėlio, sniego ir grunto sąvartynų eksploatavimas ir kt.
Išskleisti