Naujienos / 2017 02 08 „Grinda“ atsinaujino: moderni vadyba užaugino pelną

Simasius ir Vaicekiutis-f6f9576701304738598331571e07738f.jpg

Prieš metus pakeitusi savivaldybės kontroliuojamos įmonės „Grinda“ vadovybę, sostinės savivaldybės administracija palygino, kaip pasikeitė atsinaujinusios įmonės veiklos rezultatai.

Lyginant 2015–2016 metus, įmonės pajėgumais atliktų darbų apimtys išaugo beveik dvigubai, o veiklos sąnaudos sumažėjo 31 proc. (arba 7 mln. eurų). Per 2016 metus bendrovė sugebėjo uždirbti 840 tūkst. eurų pelno, tuo tarpu 2015 metais buvo patyrusi 924 tūkst. eurų nuostolio. Bendrovės ilgalaikiai įsipareigojimai sumažėjo 53 proc. arba 1,6 mln. eurų, o skolos tiekėjams – net 90 proc. arba 4,4 mln. eurų.

Per 2016 m. „Grinda“ į šalies biudžetą sumokėjo apie 1,7 mln. eurų mokesčių ir kitų įmokų, „Sodrai“ – 1,4 mln. eurų.

„Naujajam „Grindos” vadovui, darbą pradėjusiam pernai birželį, teko nelengvas uždavinys iškuopti visas tas negeroves, su kuriomis bendrovė gyveno daugiau kaip du dešimtmečius. Kalbu ne tik apie prabangius buvusios vadovybės džipus, pirtis, ar sulankstomas lovas buvusio įmonės vadovo kabinete. Tai – ir darbo kultūra, jo organizavimas, sovietinės, pasenusios darbuotojų „paniatkės”, girtuokliavimas ir medžiagų vogimas. Visą tai klestėjo įmonėje metų metus. To daugiau nebėra. Naujos vadovybės dėka įmonė, 2015 metais turėjusi beveik 1 mln. eurų „minusą”, 2016 metais „išėjo” į 800 tūkstančių eurų „pliusą”. Tai – įspūdingas pasiekimas, kuriuo šiandien galima pasidžiaugti dėl pasikeitusios, modernesnės „Grindos” vadybos, ženklaus veiklos sąnaudų optimizavimo ir didesnio skaidrumo”, – teigia Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Įmonės veiklos sąnaudos ypač ženkliai sumažėjo sustiprinus įsigijimų bei degalų ir medžiagų sąnaudų kontrolę. Štai vien degalų sutaupoma beveik 20 t per mėnesį. Bendrovės vadybos pasiekimai įvertinti tarptautiniais sertifikatais.

„Racionaliai naudojant bendrovės išteklius, atsisakius perteklinės nuomos, įdiegus kontrolės mechanizmus bei optimizavus degalų sunaudojimą, ženkliai sumažėjo pagrindinės veiklos sąnaudos. Tuo pat metu džiaugiamės, kad 60 proc. išaugo pajamos iš pagrindinės įmonės veiklos – gatvių tiesimo ir remonto. Tikimės ilgainiui atstatyti vilniečių pasitikėjimą įmone“, – sako UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

2017 m. „Grinda“ planuoja palaipsniui atnaujinti turimą įrangą, toliau mažinti veiklos sąnaudas ir didinti klientų aptarnavimo bei atliekamų darbų kokybę. Daugiau dėmesio bus skiriama inovatyvioms darbo organizavimo priemonėms ir technologijoms. Bendrovė dar šiais metais planuoja savo reikmėms pradėti gaminti energiją iš atsinaujinančių šaltinių.


Apie UAB „Grinda“
Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB „Grinda“ remontuoja ir valo Vilniaus miesto gatvių ir kiemų dangas, prižiūri lietaus nuotekų tinklus, šalina avarines situacijas ir teikia specializuotas sanitarines paslaugas. Įmonėje dirba apie 430 darbuotojų.

 

 

Administracijos darbo laikas:

I-IV 7.00 – 15.45
V 7.00 – 14.30
Pietų pertrauka:
11.00 – 11.30

Avarinių tarnybų darbo laikas:

I-VII 00.00 – 24.00
Tel.: 1355

Teikiamos paslaugos

Gatvių tiesimas
Miesto avarinė dispečerinė
Lietaus nuotekų tvarkymas
Mechanizmų nuoma

Naudinga informacija

UAB „Grinda“ teikia privalomas miestui paslaugas: Vilniaus miesto gatvių priežiūra žiemą, lietaus nuotekų tinklų priežiūra ir eksploatavimas, avarinių situacijų gatvėse lokalizavimas, smėlio, sniego ir grunto sąvartynų eksploatavimas ir kt.
Išskleisti