Naujienos / 2017 05 12 Kraujo donorystės akcijoje dalyvavo beveik 30 „Grindos“ darbuotojų

20170512_093727-62a08e423222aacd1c77089cd4540fe7.jpg

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kraujo centrui pranešus, kad dėl kraujo trūkumo stabdomos planinės operacijos, UAB „Grinda“ darbuotojai surengė kraujo donorystės akciją.

Kraujo paaukojo beveik 30 „Grindos“ darbuotojų, surinkta apie 13 l kraujo, įskaitant kritiškai trūkstamų O (I) teigiamos ir A (II) teigiamos grupių kraujo.

Pakalbinti donorai atskleidžia savas priežastis, kodėl aukoja kraujo.

Dalius – ilgametis kraujo donoras: „Kraujo ir kraujo komponentų aukoju jau apie 20 metų. Darau tai reguliariai – dažniausiai prieš Kalėdas. Mano filosofija paprasta: jei aš neduosiu kraujo, jei neduos kiti – gali mirti daug žmonių. O man skaudu, kai miršta vaikai ir jauni žmonės.“

Inga pasakoja, kad kraujo jau yra davusi: „Žinau, kad kraujo duoti sveika, bet mano pačios poreikis čia nėra toks svarbus – mano, kaip žmogaus, pareiga yra padėti kitiems žmonėms.“

Tadas prisipažįsta, kad dar nėra davęs kraujo. „Net savo kraujo grupės nežinau!” – juokiasi. Ir čia pat surimtėja: „Suprantu, kad kraujo trūksta, o čia pasitaikė patogi proga, kraujo galėjau duoti tiesiog darbe. Juk įtakos darbingumui tai nedaro.“

Danguolė taip pat kraujo aukojo pirmą kartą, tačiau atskleidžia, kad apie tai pagalvodavo ir anksčiau: „Kai sykį per radiją išgirdau, kad kraujo reikia jaunai gimdyvei, paskambinau į ligoninę ir pasiūliau savo kraujo, tačiau tąsyk mano kraujo nebeprireikė. Kažkada mano mamai reikėjo, gal ir man kada reikės?“ Sakosi visai nebijojusi: „Man baisu tik tada, kai iš piršto kraujo ima!”

„Didvyris yra ne tas, kuris galvoja apie gerus darbus, o tas – kuris juos daro. Tik donorų dėka mes galime įveikti sunkias ligas bei operacijas“ – vieningai teigia Santaros klinikų Kraujo centro komanda. VUL Santaros klinikose kasdien atliekama apie 80 įvairių gydymo procedūrų ir operacijų, kurių metu sunaudojama apie 200 skirtingų kraujo komponentų.

Norintys prisidėti prie neatlygintinos kraujo donorystės akcijas savo bendrijoje, darbe, universitete, gali kreiptis į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kraujo centrą http://tavokraujas.lt/#donorystes-akcija-pas-jus ar el. paštu [email protected].

 

Administracijos darbo laikas:

I-IV 7.00 – 15.45
V 7.00 – 14.30
Pietų pertrauka:
11.00 – 11.30

Avarinių tarnybų darbo laikas:

I-VII 00.00 – 24.00
Tel.: 1355

Teikiamos paslaugos

Gatvių tiesimas
Miesto avarinė dispečerinė
Lietaus nuotekų tvarkymas
Mechanizmų nuoma

Naudinga informacija

UAB „Grinda“ teikia privalomas miestui paslaugas: Vilniaus miesto gatvių priežiūra žiemą, lietaus nuotekų tinklų priežiūra ir eksploatavimas, avarinių situacijų gatvėse lokalizavimas, smėlio, sniego ir grunto sąvartynų eksploatavimas ir kt.
Išskleisti