Naujienos / 2017 06 08 Vilniaus paplūdimiuose – žali ženklai

DSC_8680-871a312cfe6bde86df03a16ac23e4dfd.jpg

„Drausti negalima leisti“ – kurioje vietoje dėtumėte kablelį? Vilnius atviras ir draugiškas miestas, todėl atsakymą į šį klausimą daugelis vilniečių jau žino. Prieš metus startavusi kampanija „Vilnius be draudimų“ šiemet pasiekė ir sostinės paplūdimius. Čia šiomis dienomis bendrovės „Grinda“ specialistai kabina žaliuosius informacinius ženklus.

„Praėjusią vasarą pristatyta iniciatyva atsisakyti raudonai perbrauktų draudžiamųjų ženklų ir juos pakeisti naujais žaliais ženklais be draudimų sulaukė itin didelio dėmesio. Juk gerokai maloniau, kai vietoje perbraukto nuo tilto šokančio žmogeliuko paplūdimių lankytojams primenama, jog taip šokinėti į vandenį yra nesaugu“, - sako UAB „Grinda“ vadovas Kęstutis Vaicekiūtis.

5 Vilniaus miesto paplūdimiuose kabinami žalieji ženklai, informuojantys, kad tai yra "Bendrasis paplūdimys", o šalia ir „Paplūdimys vaikams“, kuriuose galima būti „Iki 12 m. – tik su tėveliais“. Vandens pramogų mėgėjams primenama, kad maudytis tik „Iki plūdurų - saugu“, o „Su čiužiniu nesaugu“ kaip ir „Šokti į vandenį nesaugu“. Keptų patiekalų ant laužo mėgėjai jau žino, jog kuriama „Ugnis tik grilio zonoje“, čia – „Blaivi zona“, o „Su palapine laukiami kempinguose“. Taip pat primenama, kad „Augintinių paplūdimys - Vingio parke“ ir kad Vilnius - „Švarus miestas“, kuriame tiesiog sakoma: „Leiskime augti“.

„Grindos“ darbuotojai paplūdimiuose yra iškabinę daugiau nei 150 žaliųjų ženklų. Ateityje informacinių ir raginančių tinkamai elgtis ženklų kiekis tik augs. „Turbūt daugelis pamena dar prieš metus buvusią stiprią tradiciją viską drausti. Mes siekiame informuoti žmones, kaip tinkamai elgtis, kad ir patys saugūs liktų, ir miestas švaresnis būtų. Kviečiame visus mąstyti laisviau ir kartu elgtis atsakingai, tausoti mūsų žaliąjį Vilnių“, - teigia sostinės paplūdimius prižiūrinčios bendrovės „Grinda“ vadovas Kęstutis Vaicekiūtis.

Žalieji ženklai važiuojančius sostinės gatvėmis informuoja apie kelio darbus: griežtą senovinį „Važiuoti draudžiama“ ar „Praėjimo nėra“, pakeitė draugiškai informuojantis ženklas –„Tvarkome aplinką. Atsiprašome už laikinus nepatogumus“, kuriame nurodoma ir data, kada baigsis darbai. Vilnius buvo pirmasis Lietuvoje nusprendęs atsisakyti draudimų, šia idėja jau pasinaudojo ir kitų miestų savivaldybės.

 

Vilniaus paplūdimiai - be draudžiančių ženklų

Administracijos darbo laikas:

I-IV 7.00 – 15.45
V 7.00 – 14.30
Pietų pertrauka:
11.00 – 11.30

Avarinių tarnybų darbo laikas:

I-VII 00.00 – 24.00
Tel.: 1355

Teikiamos paslaugos

Gatvių tiesimas
Miesto avarinė dispečerinė
Lietaus nuotekų tvarkymas
Mechanizmų nuoma

Naudinga informacija

UAB „Grinda“ teikia privalomas miestui paslaugas: Vilniaus miesto gatvių priežiūra žiemą, lietaus nuotekų tinklų priežiūra ir eksploatavimas, avarinių situacijų gatvėse lokalizavimas, smėlio, sniego ir grunto sąvartynų eksploatavimas ir kt.
Išskleisti