Atgal

Korupcijos prevencija

Korupcijos prevencija

UAB „Grinda“ (toliau – Bendrovė) veikia atsakingai ir skaidriai, laikosi aukščiausių etikos standartų, savo kasdieninėje veikloje netoleruodama jokių korupcijos apraiškų. Bendrovėje galioja Atsparumo korupcijai politika, kuria siekiama užtikrinti, kad Bendrovės vykdoma veikla ir su Bendrove susijusių asmenų elgsena atitiktų visuomenėje priimtus aukščiausius patikimumo, skaidrumo, sąžiningumo ir verslo etikos standartus. Politika apibrėžia Bendrovės atsparumo korupcijai  įsipareigojimus, iš kurių esminiai yra šie:

 

Piktnaudžiavimas

Skaidrūs pirkimai

Bendrovė netoleruoja bet kokio piktnaudžiavimo einamomis pareigomis. Visas Bendrovės turtas, konfidenciali informacija, ištekliai, finansai naudojami tik Bendrovės tikslams ir poreikiams.

 

Bendrovė užtikrina, kad visi pirkimai būtų vykdomi skaidriai, laikantis lygiateisiškumo, nediskriminavimo, abipusio pripažinimo, proporcingumo ir nešališkumo reikalavimų, racionaliai panaudojant lėšas, tiekėjams sudarant vienodas ir nediskriminacines sąlygas tiek pirkimo, tiek sutarties vykdymo metu.

Interesų konfliktų vengimas

Nepotizmo ir kronizmo netoliravimas

 


Bendrovės darbuotojai vengia interesų konflikto, kuris gali turėti neigiamos įtakos nešališkam ir objektyviam jų pareigų ar funkcijų vykdymui. Privatūs interesai yra deklaruojami ir interesų konfliktai valdomi Bendrovėje nustatyta tvarka.

 

Bendrovės darbuotojai neproteguoja šeimos narių, giminaičių, kitų susijusių asmenų bei draugų tiesioginio pavaldumo ir kontrolės santykiuose. Darbuotojai įdarbinami sąžiningai pagal aiškias taisykles, atsižvelgiant į Bendrovės interesus, poreikį ir kandidatų kompetenciją.

Parama ir labdara

Viešumas ir atskaitingumas

 

 

Bendrovė netoleruoja paramos teikimo, kuris gali būti suprastas kaip kyšininkavimas, taip pat susilaiko nuo bet kokių įtakos formų – finansavimo ar paramos politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojams, Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės, savivaldybių tarybų nariams, politinių organizacijų, vienasmenių ir kolegialių valdymo organų narių, jų artimųjų giminaičių, sutuoktinių, sugyventinių, partnerių, kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka, įsteigtiems fondams ir įstaigoms. Parama, humanitarinė pagalba skiriama vadovaujantis tai reglamentuojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

 

 

Bendrovės darbuotojai laikosi Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų, taip pat Bendrovės veiklą atsparumo korupcijai srityje reglamentuojančių teisės aktų nuostatų ir reikalavimų. Situacijose, kai ši Politika, įstatymai ar kiti teisės aktai nenustato atitinkamų elgesio normų, Bendrovė elgiasi taip, kad Bendrovės elgesys atitiktų visuomenėje priimtinus aukščiausius patikimumo, sąžiningumo ir skaidrumo standartus. Bendrovė visose veiklose veikia atsakingai, aiškiai ir atvirai, teisės aktų nustatyta tvarka teikia ir (ar) viešina informaciją apie įgyvendinamas korupcijos prevencijos priemones, netoleruoja tiesioginių ir netiesioginių prekybos poveikiu apraiškų, susilaiko nuo bet kokių įtakos formų.

 

Vadovų asmenis pavyzdys ir darbuotojų įsitraukimas įgyvendinant korupcijos prevencijos priemones ir diegiant nulinės tolerancijos korupcijai kultūrą. Darbuotojai dalyvauja vykdomuose korupcijos prevencijos mokymuose. Visi Bendrovės darbuotojai yra asmeniškai atsakingi už šios Politikos reikalavimų, kurie susiję su jų pareigomis, supratimą, vykdymą ir taikymą;

Atsparumo korupcijai politika taikoma visiems Bendrovės darbuotojams, Bendrovės Valdybos nariams ir Audito ir rizikų valdymo komiteto nariams, o taip pat Atsparumo korupcijai politikos nuostatų yra skatinami laikytis ir veiklos partneriai.

 

Už korupcijos prevenciją Bendrovėje atsakingas asmuo - atitikties pareigūnė Ramunė Bataitytė, el. paštas [email protected]


PRANEŠKITE APIE KORUPCIJĄ

Jeigu turite įtarimų ar įrodymų, kad UAB „Grinda“ (toliau – bendrovė) darbuotojai elgiasi netinkamai ar pažeidžia galiojančius teisės aktus, apie tai galite anonimiškai pranešti pačiai bendrovei:

  • El. paštu [email protected].
  • Raštu - pranešimą paliekant specialiose lauke esančiose pašto dėžutėse (Eigulių g. 32, Vilnius) - prie įėjimo į administracinį pastatą arba šalia mechaninių dirbtuvių.

Pranešant anonimiškai nebūtina nurodyti savo vardo, pavardės. Bendrovė užtikrina pranešantiems asmenims konfidencialumą.

Taip pat galite anonimiškai pranešti institucijoms / padaliniams, atsakingiems už korupcijos prevencija:

Visus bendrovei adresuotus pranešimus apie korupcijos apraiškas nagrinėja paskirtasis UAB „Grinda” korupcijos prevencijos pareigūnas. Bendrovė užtikrina, kad darbuotojui, pranešusiam apie įmonės vidinės tvarkos pažeidimą, negresia atleidimas, susidorojimas ar kitos neigiamos pasekmės.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje yra nustatyta baudžiamoji atsakomybė už melagingą nekalto asmens įskundimą padarius nusikalstamą veiką arba pranešimą apie žinomai nebūtą nusikaltimą.

PARAMOS TEIKIMAS

Bendrovė viešai skelbia duomenis apie suteiktą finansinę paramą.

Ataskaitiniai metai

Suteiktos paramos suma (Eur)

Paramos/naudos gavėjas

Remiamo projekto aprašymas

2023 m.

0

-

-

2022 m.

0

-

-

2021 m.

0

-

-

2020 m. 

0

-

-

2019 m.

0

-

-

2018 m.

0

-

-

2017 m.

0

-

-