Remdamasi Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo nuostatomis, Vilniaus miesto savivaldybės taryba 2014 m. gruodžio 10 d. sprendimu Nr. 1-2177 skyrė UAB „Grinda“ Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje paviršinių nuotekų tvarkytoja ir pavedė jai paviršinių nuotekų tvarkytojos teises ir pareigas.
Bendrovė teikia šias paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugas:
- Atsako už Vilniaus miesto lietaus nuotekyno inžinerinių tinklų plėtrą, eksploatavimą, remontą, renovavimą ir priežiūrą;
- Vykdo su paviršinių nuotekų plėtra susietų projektų valdymą;
- Atlieka laboratorinę nuotekų taršos kontrolę;
- Aptarnauja paviršinių nuotekų tinklų naudotojus.
Bendrovė vykdo išleidžiamų paviršinių nuotekų taršos kontrolę. Tai apima:
- Taršos integruotos prevencijos kontrolės leidime (TIPK), bei taršos leidimuose patvirtintas monitoringo programas;
- Abonentų taršos kontrolę, vadovaujantis Lietuvos respublikos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymu, bei paviršinių nuotekų tvarkymo reglamentu;
- Nelegalių prisijungimų prie paviršinių nuotekų tinklų aptikimą ir užkardymą pagal geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros naudojimo ir priežiūros taisykles.
Paviršinių nuotekų tvarkymą ir taršos kontrolę reglamentuojantys teisės aktai:
Paviršinių nuotekų taršos didžiausias leidžiamų išleidžiamų nuotekų užterštumo rodikliai:
Pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus Vilniaus mieste (išskyrus senamiestį) naudojama atskirtoji paviršinių (lietaus) nuotekų šalinimo sistema, t. y. paviršinės (lietaus) ir buitinės nuotekos turi būti tvarkomos atskirai. Pažymime, kad buitinių nuotekų tinklų prijungimas į paviršinių nuotekų tinklus yra neteisėtas. Paviršinės ir buitinės nuotekos skiriasi savo pobūdžiu, kiekiu ir tarša, tad jų valymui turi būti naudojami skirtingi valymo būdai bei technologijos. Taip pat į paviršinių nuotekų tvarkymo sistemas draudžiama išleisti (siekiant atsikratyti) pavojingąsias medžiagas ir bet kokias atliekas.
Daugiau informacijos - tel. (0 5) 235 6096 arba el. paštu [email protected].